Kupno nowego sprzętu

5 lutego, 2015

Oczywiście w dzisiejszych czasach można kupić nowy dobry komputer nawet po atrakcyjnych cenach jednak nie do wszystkich to przemawia. Wielu rodziców w obawie przed tym, że ich dziecko szybko uzależni się od Internetu a przede wszystkim gier całkowicie odmawia zakupu takiego sprzętu. Być może jest w tym trochę racji jednak takie dzieci mają utrudniony dostęp do informacji, które są przecież w szkole i edukacji bardzo potrzebne.

Można przecież wyznaczyć dziecku czas, jaki może spędzać przed ekranem komputera i przy okazji też kontrolować, na jakie strony wchodzi. Jeśli zauważymy niepokojące objawy na przykład agresję to być może trzeba będzie ograniczyć dziecku dostęp do niektórych gier komputerowych.

Wiele z nich ma jednak dobry wpływ na zachowanie i rozwój dzieci. W Internecie znajdą one rozgrywki zręcznościowe czy tez tematyczne i logiczne, które wspaniale rozwijają pamięć uwagę oraz myślenie dziecka. Równie często jak i dzieci w uzależnienie od gier komputerowych popadają dorośli, dlatego też musimy uważać nie tylko na nasze pociechy, ale i siebie samych.